TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
316 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Balıklı Sümer
  • ADRES: Cumhuriyet Mahallesi, Uzun Çarşı No:26, Adapazarı / Sakarya
  • TELEFON: 0 (264) 278 6109
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Üsküp göçmeni Süleyman Efendi ticaret hayatına İstanbul’da başlamış oğlu Hasan Girişken askerlik görevi ile Adapazarına gelince aile İstanbul’dan Adapazarına gelir ve Üsküplü Hasan Girişken 1927 yılında Uzun Çarşı’da ailenin 2. kuşak ferdi olarak manifatura ve kavafiye dükkanı açmış ticaret hayatını devam ettirmiştir.

1951 yılında hasan Girişkenin Oğlu (merhum) Ömer Faruk Girişken tarafından devir alınıp 3. Kuşak ticari faliyetlerine devam etmiştir.

1987 yılında (merhum) Ömer Faruk Girişken’nin oğlu Merve Safa Girişken 4. kuşak olarak işletmeyi devir almıştır. Merve Safa Girişken’nin işletmeyi devir alması ile işletmede köklü değişiklikler yapılmış; Ürün yelpazesi genişletirmiş, işletme bünyesine manifaturanın yanında Tül Perde, Ev Tekstili, Züccaciye ve Elektrikli Ev Aletleri departmanlarını’da katmıştır.

Bununla birlikte toptan satış mağazalarıda işletme bünyesine dahil edilmiştir.Bu Mağazalar;Orta Mahalle Can Sokak No:10’da SAFA GİRİŞKEN TEKSTİL Topltan Tül Perde Mağazası ve yine Orta Mahalle Can Sokak No:15’te SAFA GİRİŞKEN TEKSTİL Toptan Manifatura, Ev Tekstili Mağazasıdır.

Sakarya halkına daha iyi hizmet vermek adına ilk mağazamız olan Adapazarı Uzun Çarşı No:26 daki mağazamız revize edilmiş ve daha sonra Karasu Plaj Caddesinde Bayii Faaliyete Girmiştir. Sakarya’nın gelişmekte olan ilçesi Hendek’te Bayii faaliyete girmiştir. Sakarya’nın yine gelişmekte olan Sapanca ilçesinde bayii faaliyete girmiştir

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.